ŁATWE HERBATNIKI MAŚLANKI

Herbatniki i bułeczki

Domowe herbatniki maślanki z łuszczącymi się, maślane warstwy są tak łatwe do wykonania w domu!

Kiedy słyszę o ludziach korzystających ze sklepowych herbatników z kartonowej rurki, to sprawia, że warczeć. Czy nie wiedzą, jak łatwo jest zrobić miękkie, łuszczące się i aromaczne ciastka od podstaw?

Jedna miska. Sześć składników. 30 minut. To wszystko, co stoi między tobą a tymi łatwymi herbatnikami maślanki!

I’ve been pieczenia tych herbatników od ponad 10 lat i jestem tutaj, aby powiedzieć, że są one bardzo najlepsze. Jest to jedyny przepis na herbatniki, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebować. A jeśli nie jesteś pewien, domowe ciastka są coś można zrobić sobie, jestem tutaj, aby powiedzieć, że można! I powinieneś.

Jak teraz.
ŁATWE SKŁADNIKI HERBATNIKÓW MAŚLANKI
Potrzebujesz tylko 6 składników, aby te ciastka, i prawdopodobnie większość z nich już w kuchni!

Mąka uniwersalna
Proszek do pieczenia
Sody
Soli
Masło na zimno
Maślanka na zimno
CO ZROBIĆ, JEŚLI NIE MAM MAŚLANKI?
Maślanka jest jednym z moich ulubionych składników do pieczenia i zawsze jest w mojej lodówce, ale rozumiem, nie każdy jest taki jak ja! Nie martw się, możesz zrobić własną maślankę w celowniku.

Dodaj 1 łyżkę soku z cytryny (butelkowanej lub świeżo wyciśniętej) do płynnego szkła pomiarowego. Dodaj wystarczającą ilość zwykłego mleka (najlepiej 2% lub w całości), aby zmierzyć 1 szklankę. Niech jeszcze przez 5 minut, a następnie dać mu szybkie zamieszanie przed użyciem.
JAK ZROBIĆ WYSOKIE ŁUSZCZĄCE SIĘ HERBATNIKI
Skarga #1 dostaję od czytelników podczas robienia herbatników jest to, że okazują się płaskie. Co nie jest dobre! Ciastka powinny być wysokie z dużą ilością widocznych łuszczących się warstw. Więc jak mogę uzyskać doskonałe herbatniki za każdym razem? Oto mój sekret:

METODA SKŁADANIA I SPŁASZCZYĆ
Po dodaniu maślanki i rozpoczęciu ciasta, zrzucić to wszystko na czystej powierzchni roboczej. Ciasto nadal wydaje się być bardzo suche i kudłate, a to zupełnie normalne. Nie dodawaj więcej maślanki! Użyj rąk, aby połączyć to wszystko, składając kawałki na siebie i delikatnie ugniatając to wszystko razem, aż suche kawałki zostały w większości włączone, a ciasto jest jednolite.

Gdy ciasto jest w większości gładkie, spłaszczyć go dłońmi, aż będzie miał około 1-2 cm grubości. Podnieś jedną połowę ciasta i złóż go na drugiej połowie. Spłaszcz go ponownie do około 1-2 cali grubości. Zrób to około 5 razy. Następnie użyj wałka lub rąk, aby nacisnąć ciasto do około 1 cala grubości i pokroić na rundy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *